Sıkça Sorulan Sorular

  • NİTELİKLİ KAHVE KONUSUNA YAKLAŞIMINIZ NASIL?

Kahvenin özel bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Değerlendirirken bize göre nitelikli kahve defekte oranı düşük, hasat yılı yeni olan ve kalitesini ispat etmiş çiftlik ve istasyonlardan gelen çekirdektir. Tabi bunu asıl niteliğine kavuşturacak olan ise bu kadar emek verilmiş çekirdeklerin doğru profillerde kavrulması ve en son olarak doğru bir demlemeyle fincanda beklentileri karşılamasıdır.

  • DEGASSING (GAZ SALINIMI) İLKENİZ NEDİR?

Yeni kavrulmuş kahvenin kısa bir sürede tüketilmeye başlanmasını bilimsel açıdan doğru bulmuyoruz. Sebebi de ​yeni kavrulmuş kahve CO2 ve CO gazlarını barındırdığı için ki bu gazlar hidrofobiktir yani demleme sırasında bu gazlar suyla temas edince itici etki yaratır ve kahveyi tam anlamıyla çözmemize aslında engel olur. Ön demleme aşamasında çiçeklenme dediğimiz (blooming) kahve yatağı üzerindeki baloncuklar aslında salınım halindeki gazların suyu itme olayıdır. Bu yüzden dolayı kahvenin kavrum tarihinden en erken 1 hafta - 10 gün sonra tüketilmeye başlanmasını tavsiye ediyoruz. 

 

  • KAHVELERİNİZİN DEMLEME REÇETELERİ VAR MIDIR?

 Bazı kahvelerimizin künye bilgisi altında demleme önerileri mevcuttur.

  • KAHVELERİ ÖĞÜTEREK YOLLUYOR MUSUNUZ?

Evet öğüterek de yolluyoruz. Aslında kahveyi çekirdek olarak alıp kendiniz içmeden önce öğütürseniz daha taze bir kahve deneyimlemiş olursunuz. 

  • ÇEŞİTLİ WORKSHOP VE ETKİNLİKLER YAPIYOR MUSUNUZ?

Planlarımız arasında ileriye doğru pandemi sonrası birçok etkinlik ve workshop planı bulunuyor.​

  • ATÖLYENİZE UĞRAYIP SİPARİŞ TESLİM ALABİLİR MİYİZ?

Pandemi sürecinden dolayı malesef atölyemize dışarıdan herhangi bir misafir kabul edemiyoruz. Ama atölyede kapıdan teslimat yapabiliyoruz.

  • ÜRÜN GÖNDERİM İLKENİZ NEDİR? 

Siparişlerinizi son 10 günlük süreçteki kavrumlarımızdan gönderiyoruz çünkü kahvelerin tadının oturması için en az 1hafta - 10 gün gaz salınımı (degassing) yapması gerektiğine inanıyoruz. Siparişlerinizi siparişin ertesi iş gününde kargoluyoruz. 

  • HANGİ KARGO FİRMASIYLA ÇALIŞIYORSUNUZ?

Sürat Kargo​.

İletişim

Çalışma Saatleri

Bizi Takip Edin

Müşteri Hizmetleri

Şarhöyük mah. Donmaz sok. No:12B

Tepebaşı Eskişehir

 

+90 553 896 0626

 

gordioncoffee@gmail.com

 

Pazartesi/Cuma   : 10:00-18:00

Cumartesi           : 12:00-18:00    Pazar                  : Kapalı

 

Not: Pandemi nedeniyle çalışma günü ve saatleri değişiklik gösterebilir.

© 2021 by Gordion Coffee Roastery